היסטוריית הטיולים שלי
באוגוסט 2023 הובלתי קבוצת מטיילים לחוף המערבי של גרינלנד
הטיול בוצע ע"י החברה הגיאוגרפית
אחרי לילה באיסלנד, טסנו לעיירה קטנה בת כ- 500 תושבים בחוף המערבי של האי הגדול בעולם - גרינלנד. עלינו על הספינה, שהייתה ביתנו במשך 8 ימים מופלאים והפלגנו במפרץ דיסקו, שסיפק לנו נופי קרחונים מרשימים, כפרים קטנים וססגוניים, וגם טיסה נופית מדהימה במטוס קל, מעל הקרחון הפעיל בעולם. 
כמו תמיד בהפלגות קוטביות - נהננו ממלון צף ברמה גבוהה, ארוחות טובות, הרצאות וסרטים. היו גם עופות ימיים ואפליו כמה לווייתנים. 

ביולי 2023 הובלתי קבוצת מטיילים בני 3 דורות במרחבי צפון טנזניה
הטיול בוצע ע"י החברה הגיאוגרפית
נחתנו במטוס קטן בצפון שמורת הסרנגטי, סמוך לנהר המארה שבגבול קניה, ויצאנו בעקבות עדרי הגנו, הזברות והצבאים שמילאו את הסוואנה עד לקצה האופק. פגשנו טורפים גדולים, עופות דורסים ועו ד שלל מינים של ציפורים ובע"ח. 

ביוני 2023 הובלתי קבוצת מטיילים לאיי סבאלברד (שפיצברגן)
הטיול בביצוע החברה הגיאוגרפית
שבתי לספינה שעליה הפלגתי בפברואר בחצי הדרומי של כדור הארץ, והפעם - להפלגה מדהימה בקבוצת האיים הנידחת - סבאלברד. האי הגדול ביותר הוא שפיצברגן, והוא סיפק לנו נופי הוד קדומים של קרחונים עצומים. פגשנו הרבה עופות ימיים כמו אוריות, חמסנים ושחפים, ופגשנו גם דובי קוטב. על הסיפון שמענו הרצאות מגוונות ופגשנו תיירים מכל רחבי העולם. 

באפריל 2023 הובלתי טיול 'למבוגרים בלבד' בטנזניה
הטיול בביצוע החברה הגיאוגרפית
טיול ספארי קלאסי בשמורות המדהימות של צפון טנזניה: טרנגירי, מניארה, סרנגטי וכמובן - נגורונגורו והלוע המדהים שלו. היו כמובן גם מפגשים אנושיים מרתקים עם בני השבטים המקומיים, ואינספור בעלי חיים 

בפברואר 2023 הובלתי קבוצת מטיילים בהפלגה מקיפה בחצי האי האנטארקטי, בג'ורג'יה הדרומית ובאיי פוקלנד
הטיול בביצוע החברה הגיאוגרפית
נהננו מספינה חדישה ויציבה במיוחד ומביקורים חווייתיים במקומות שכוחי אל. צפינו באינספור פינגווינים, בלווייתנים רבים ובמינים רבים נוספים של עופות ויונקים ימיים. התפנקנו באוכל משובח, בשירות מעולה ובצוות מדריכים מגוון ומעניין. שמענו הרצאות מרתקות על שלל נושאים הקשורים ליבשת הלבנה וסביבתה, והפכנו לשגרירי היבשת. 

בדצמבר 2022 הובלתי קבוצת מטיילים בטיול ספארי בטנזניה
הטיול בביצוא החברה הגיאוגרפית
אחרי ההפוגה הארוכה שכפתה מגיפת הקורונה, אפריקה מילאה את מצבריי מחדש (עד פסח...)
נהננו מחוויית ספארי מעולה, שכללה אינספור מיני בעלי חיים, חוויות מיוחדות כמו לביאה אוכלת גנו שצדה זה עתה, מפגשים מעניינים עם בני השבטים השונים ולודג'ים מפנקים

בספטמבר 2022 הובלתי קבוצת מטיילים במקסיקו ובגואטמלה
הטיול בביצוע החברה הגיאוגרפית
חזרתי למדינות אלה לראשונה אחרי הפוגת הקורונה הארוכה, ונהניתי להוביל את הקבוצה באתרים הארכיאולוגים של התרבויות השונות (מאיה, אצטקים, טאוטיהואקן), בכפרים האינדיאנים, בשווקים הססגוניים, ברחובות הכרך העצום ובשבילי ההליכה שמעבה יער הגשם. ראינו הרי געש, אגמים תכולים, שדות תירס על מדרונות תלולים, חוות קפה, תנינים ועופות דורסים. בישלנו ארוחה מקומית במו ידינו, ראינו טקס שמאני מסורתי והכרנו את התרבות המקומית בהרבה מפגשים אינטימיים מעניינים. 

באוגוסט 2022 הובלתי משפחה תלת דורית להפלגה חלומית באיי סיישל
הטיול בביצוע החברה הגיאוגרפית
סבא וסבתא, ילדיהם ונכדיהם יצאו יחד להפלגה על סיפון מפרשית קטנה ואינטימית. לקחתי אותם לביקור באיים השונים המרכיבים את הארכיפלג הקסום של סיישל. ראינו שלל ציפורים יפהפיות, צבי ענק ואינסוף דקלים משלל מינים. אכלנו מכל טוב הארץ, גם בספינה וגם על החוף. שנירקלנו, פגשנו צבי ים ומגוון דגים ססגוניים, טיילנו על החופים הציוריים, ונהננו משקיעות מרהיבות. 

ביולי 2022 הובלתי קבוצת מטיילים באיסלנד
הטיול בביצוע החברה הגיאוגרפית
לקבוצת מטיילים שכבר טיילה איתי בפטגוניה לפני כמה שנים, הצטרפו עוד כמה זוגות, ויחד הקפנו את איסלנד וביקרנו במפלים, תצפיות, מסלולי הליכה, כפרי דייגים, חוות חקלאיות ועוד. 

ביולי 2022 הובלתי קבוצת מטיילים באיסלנד
הטיול בביצוע החברה הגיאוגרפית
עם קבוצת חברים סגורה שפנתה אליי, טיילנו במסלול המקיף באיסלנד. ביקרנו באתר ההתפרצות של הר הגעש פגרדלספייאטל, בשמורות הטבע ובאתרים המפורסמים ביותר באי, שמשך אליו המוני תיירים בקיץ הזה. 

באפריל 2022 הובלתי קבוצת מטיילים לאקוודור
הטיול בביצוע החברה הגיאוגרפית
ביקרנו בעיר הבירה קיטו ובאתריה, לרבות אתר קו המשווה. צפינו באינדיאנים ובשווקים הססגוניים שלהם. הפלגנו במשך 5 ימים על ספינה מפנקת בינות לאיי גלפגוס והתמוגגנו למראה שפע האיגואנות, אריות הים ושאר בעלי החיים והציפורים הייחודיים לאיים. טעמנו גם מיער הגשם האמזוני במזרח אקוודור, ומאתרים נוספים מצפון ומדרום לקיטו. 

ביולי 2021 הובלתי קבוצת מטיילים לטיול מקיף באיסלנד 
הטיול בביצוע החברה הגיאוגרפית
אחרי כשנה וחצי של משבר הקורונה, יצאתי עם קבוצה לביקור מקיף ומעמיק באי המדהים הזה, הגדול ממדינת ישראל פי חמישה ומהווה בית לכ- 320,000 תושבים בלבד. מים חמים בשפע, מעט מאוד כבישים (וגם הם טומנים בחובם חציית נהרות גועשים...), המון כבשים וסוסים יפהפיים, הרי געש, ספרים וסופרים, וכמובן - הפאפין (תוכי ים) - שהיא הציפור הלאומית הכי מקורית וצבעונית!

בפברואר 2020 הובלתי קבוצת מטיילים להפלגה בחצי האי האנטארקטי
הטיול בביצוע החברה הגיאוגרפית
אחרי סיור קצר בבואנוס איירס, טסנו לאושוואיה, ממנה יצאנו להפלגה במיצר דרייק, אל עבר חצי האי האנטארקטי. בילינו את הימים בינות לקרחונים אדירים, לווייתנים, מושבות פינגווינים, וצברנו חוויות למכביר. 

בדצמבר 2019 הובלתי קבוצת מטיילים להפלגה באיי סיישל
יצאנו מנמל ויקטוריה, בירת האיים, להפלגה בת 8 ימים בינות לאיי גן העדן: ביקרנו באיים פראלין, לה דיג, אריד, קוריוז ואחרים, שנירקלנו במי הטורקיז, נהננו מחופי לבנים, מעצי קוקוס אינספור ומצבי ענק, המסתובבים בכל מקום. 

בנובמבר 2019 הובלתי קבוצת מטיילים לפטגוניה - ארגנטינה וצ'ילה ולברזיל
הטיול בביצוע החברה הגיאוגרפית
יצאנו אל בואנוס איירס, שזכתה לכינוי "פאריס של דרום אמריקה", וממנה הדרמנו לעיירת הקייט, בירת איזור האגמים ומלכת השוקולד - ברילוצ'ה. דרך אגמי האנדים ואתרים שונים משני צדי הרכס האדיר, הגענו עד שמורת מגדלי הפאיינה שבדרום צ'ילה, וקינחנו את הביקור בדרום בקרחון המפורסם ביותר - פריטו מורנו. טסנו למפלי האיגואסו, בהם צפינו משני צדי הגבול - ברזיל / ארגנטינה, וסיימנו בעיר היפה בעולם - ריו דה ז'ניירו.

באוקטובר 2019 הובלתי קבוצת מטיילים למקסיקו ולגואטמלה
הטיול בביצוע החברה הגיאוגרפית
התחלנו בסיור מעמיק בכרך העצום מקסיקו סיטי ובסביבתו, המשכנו למדינת צ'יאפס שבדרום מקסיקו, ממנה עברנו את הגבול לחלקה הצפוני של גואטמלה, לביקור באתר המאיה טיקל. קינחנו בביוקרים מרתקים באיזור ההררי של גואטמלה, בכפרים האינדיאנים, באגם אטיטלן הציורי, המוקף הרי געש, בבירה הקודמת אנטיגואה ועוד. 

ביולי 2019 הובלתי קבוצת מטיילים לטיול מקיף באיסלנד 
הטיול בביצוע החברה הגיאוגרפית
כבכל קיץ, יצאתי עם קבוצה לביקור מקיף ומעמיק באי המדהים הזה, הגדול ממדינת ישראל פי חמישה ומהווה בית לכ- 320,000 תושבים בלבד. מים חמים בשפע, מעט מאוד כבישים (וגם הם טומנים בחובם חציית נהרות גועשים...), המון כבשים וסוסים יפהפיים, הרי געש, ספרים וסופרים, וכמובן - הפאפין (תוכי ים) - שהיא הציפור הלאומית הכי מקורית וצבעונית!

באפריל 2019 הובלתי קבוצת מטיילים לטיול ייחודי בעת חגיגות הפסחא בגואטמלה ובמקסיקו
הטיול בביצוע החברה הגיאוגרפית
במהלך הטיול חווינו עם אלפי מאמינים נוצרים את שחזור דרך הייסורים של ישו באנטיגואה גואטמלה, וצעדנו על שטיחי הנסורת הצבעוניים המפורסמים, שעיטרו את רחובות העיר הקולוניאלית היפהפיה. לאחר מכן ביקרנו גם באתרי המאיה המרתקים, בשווקים האינדיאנים הססגוניים, באגם אטיטלן המוקף הרי געש, ביערות הגשם ובכמובן - בכרך העצום - מקסיקו סיטי

במרץ 2019 הובלתי קבוצת מטיילים לאנטארקטיקה, ג'ורג'יה הדרומית ואיי פוקלנד
הטיול בביצוע החברה הגיאוגרפית     
הפלגה זו היא המקיפה ביותר וכללה את חצי האי האנטארקטי עם שלל ירידות לחופי היבשת והאיים הסמוכים לה, ביקור באי הסוער והפראי ג'ורג'יה הדרומית, לרבות במושבות הפינגווינים המלכותיים, וביקור באיי פוקלנד, המזמנים יונקים ימיים, מושבות אלבטרוסים, פינגווינים ועוד. 

בינואר 2019  הובלתי קבוצת מטיילים להפלגה ייחודית בחצי האי האנטארקטי
הטיול בביצוע החברה הגיאוגרפית     
ההפלגה כללה ימים ארוכים (סמוך לחוג הקוטב השמש שוקעת מאוחר בלילה) בחצי האי האנטארקטי עם שלל ירידות לחופי היבשת והאיים הסמוכים לה. היו לנו לווייתנים, כלבי ים ופינגווינים בשפע, ונופי קרחונים מלאי הוד והדר! 

באוקטובר 2018 הובלתי את קבוצת ליבנה לפטגוניה וברזיל
הטיול בביצוע החברה הגיאוגרפית
חברי הקבוצה, אותם הובלתי במקסיקו ובגואטמלה בדצמבר 2017, הכירו הפעם את חבל הארץ הדרומי והנידח ביותר בדרום אמריקה - פטגוניה! נחתנו בבואנוס איירס, וממנה יצאנו דרומה אל המרחבים המרהיבים, הקרחונים, האגמים ושלל בעלי החיים של הדרום. קינחנו במפלי האיגואסו ובריו דה ז'ניירו, ברזיל

ביולי 2018 הובלתי הפלגה ייחודית וראשונית באיסלנד
הטיול בוצע ע"י החברה הגיאוגרפית
לראשונה טיול באיסלנד, המבוסס על הפלגה ביאכטה נעימה הנושאת על סיפונה 49 מטיילים בלבד. מדי יום ירדנו לחוף ויצאנו לסיורים ולביקורים מרתקים, מחלקה הצפוני של איסלנד, דרך הפיורדים המערביים ועד לסיום בבירה רייקיאויק. 

ביולי 2018 הובלתי את קבוצת קולטון לטיול מעמיק באיסלנד
הטיול בוצע ע"י החברה הגיאוגרפית.     
נצא לאי הגעשי המרתק ונקיף את כולו - מהבירה רייקיאויק, דרך קרחוני הרמה המרכזית, והפיורדים בצפון האי, דרך העיר אקוריירי, קניוני הבזלת הענקים, הלגונות, הציפורים, הגייזרים, המפלים והנופים הירוקים, ועד לפארקים הלאומ יים המפורסמים והלגונה הכחולה

ביוני 2018 הובלתי הפלגה מרתקת בשפיצברגן - ביתם של דובי הקוטב 
הטיול בוצע ע"י החברה הגיאוגרפית 

זהו מסע חווייתי אל אחד מאזורי הטבע הפראיים האחרונים על פני כדור הארץ. זוהי הפלגה גיאוגרפית בת 9 ימים, על סיפונה של Ocean Nova - ספינה עמידה לקרח, נעימה ואינטימית, הנושאת על סיפונה 78 נוסעים בלבד. מדי יום נרד לסיורי חוף בסירות זודיאק ונכיר את עולם החי המרתק של האוקיינוס הארקטי. הטיול מתאים לכל אדם אוהב טבע, ואינו דורש מאמץ או כושר גופני.
בדצמבר 2017 הדרכתי את קבוצת ליבנה במקסיקו ובגואטמלה
הטיול בוצע ע"י החברה הגיאוגרפית
התחלנו בימים גדולשים במקסיקו סיטי, לרבות ביקור בשמורת פרפרי המונרך ובעלייה לרגל לבתולה מגואדלופה, ואחכ טסנו למדינת צ'יאפס האינידיאנית. אחרי היכרות עם בני השבטים ועם אתר המאיה פלנקה עברנו לגואטמלה ובה הכרנו את טיקאל, אנטיגואה, הר הגעש פקאיה, וגם שבטים ושווקים לרוב. קינחנו בחגיגות סנטו תומס בצ'יצ'יקסטנגגו, באגם אטיטלן ובחג המולד. 

באוקטובר 2017 הדרכתי טיול ספארי בטנזניה ובזנזיבר
הטיול בוצע ע"י החברה הגיאוגרפית, ובטיסה ישירה! 
בסוכות תשע"ז ביקרנו בכמה שמורות בחלקה הצפוני של טנזניה והתחקנו אחרי טורפים, אוכלי עשב ומגוון גדול של ציפורים. הכרנו גם את בני שבט המסאי, וביקרנו בכפרם, ואח"כ יאצנו בטיסה לאי התבלינים - זנזיבר, שם בילינו בחוות תבלינים מרתקת, בסמטאות העיר העתיקה סטון טאון (כן, גם בבית הולדתו של פרדי מרקיורי) וכמובן - בשכשוך ושנירקול במי האוקיאנוס ההודי הכחולים. 

באוגוסט 2017 הדרכתי טיול ייחודי לאמזונס ולאתריה המפורסמים של פרו
הטיול בביצוע החברה הגיאוגרפית. לא נותרו מקומות
בטיול ייחודי וראשון זה יצאנו להפלגה מרתקת על הנהר הגדול בעולם. במשך שבוע ימים הכרנו מקרוב את נפלאות יער הגשם האמזוני, הצמחיה ועולם בעלי החיים, ויצאנו לגיחות רבות במעבה היער. לאחר מכן טסנו לאיזור ההררי של פרו ושם טיילנו באתריה המפורסמים ביותר - קוסקו, העמק הקדוש וכמובן - עיר האינקה מאצ'ו פיצ'ו.

ביולי 2017 הדרכתי טיול מרתק באי הקרח והאש - איסלנד
הטיול בביצוע החברה הגיאוגרפית. 
כבכל קיץ בשנים האחרונות, יצאתי עם קבוצה לביקור מקיף ומעמיק באי המדהים הזה, הגדול ממדינת ישראל פי חמישה ומהווה בית לכ- 320,000 תושבים בלבד. מים חמים בשפע, מעט מאוד כבישים (וגם הם טומנים בחובם חציית נהרות גועשים...), המון כבשים, הרי געש, ספרים וסופרים, וכמובן - הפאפין (תוכי ים) - שהיא הציפור הלאומית הכי מקורית וצבעונית! 

במאי 2017 הדרכתי את סוכני חברת הביטוח כלל בדרום אמריקה
הטיול בביצוע החברה הגיאוגרפית
הטיול כלל שלושה מוקדים: בואנוס איירס, הקרויה גם 'פאריס של דרום אמריקה', מפלי האיגואסו, שנבחרו כאחד משבעת פלאי עולם הטבע, וריו דה ז'ניירו, שהיא תופעת טבע בפני עצמה...

באפריל 2017 הדרכתי טיול ספארי בטנזניה ובאי זנזיבר
הטיול בביצוע החברה הגיאוגרפית. בטיסה ישירה! 
בטיול זה ביקרנו בשמורות המפורסמות בצפון טנזניה - ארושה, נגורורנגורו וסרנגטי, והתחקנו אחרי מגוון חיות בר בסביבתן הטבעית. ביקרנו גם באחד מכפרי המסאים, שהם מהשבטים הססגוניים והמרתקים באיזור, ואח"כ טסנו ישירות ממנחת בלב שמורת הסרנגטי לאי זנזיבר לביקור מרתק בחוות התבלינים, בעיר העתיקה של סטון טאון וכמובן - במימי האוקיאנוס ההודי שצבעם כחול טורקיז מטרף!

בינואר 2017 הדרכתי טיול שייט באיי פוקלנד, ג'ורג'יה הדרומית וחצי האי האנטארקטי
הטיול בביצוע החברה הגיאוגרפית. 
מדובר בטיול המקיף ביותר לאיזור, בעונה הכי הכי טובה, וזה אומר אינספור פינגווינים, לווייתנים ויונקים ימיים אחרים, קרחונים מכל עבר ובקיצור - חווייה של פעם בחיים! 19 ימי שייט בספינה עמידה לשייט בינות לשברי הקרח ולילה אחד במלון 5 כוכבים בנמל היציאה - העיר אושוואיה בארץ האש, ארגנטינה. 
 

באוקטובר 2016, מיד לאחר ראש השנה, הדרכתי טיול בגואטמלה ובמקסיקו
הטיול בביצוע החברה הגיאוגרפית. התמלא עד אחרון המקומות
ביקור מקיף ומעמיק בלב ליבה של ארץ המאיה, באתרים הארכיאולוגים המרשימים בלב יערות הגשם, בינות לאגמים והרי הגעש. נטייל בעריה הקולוניאליות של גואטמלה, בשווקים האינדיאנים הססגוניים ובשמורות טבע מרהיבות. נסיים את הטיול באחת הערים הגדולות בעולם, הטומנת בחובה הרבה הפתעות מרתקות. מובטחים 17 ימים של שכרון חושים !
 
באוגוסט 2016 הדרכתי טיול מרתק באי הקרח והאש - איסלנד
הטיול בביצוע החברה הגיאוגרפית, והתמלא עד אחרון המקומות
ביקור מקיף ומעמיק באי המדהים הזה, הגדול ממדינת ישראל פי חמישה ומהווה בית לכ- 320,000 תושבים בלבד. מים חמים בשפע, מעט מאוד כבישים (וגם הם טומנים בחובם חציית נהרות גועשים...), המון כבשים, הרי געש, ספרים וסופרים, וכמובן - הפאפין (תוכי ים) - שהיא הציפור הלאומית הכי מקורית וצבעונית! 

ביולי 2016 הדרכתי טיול מרתק באי הקרח והאש - איסלנד
הטיול בוצע ע"י החברה הגיאוגרפית, והתמלא עד אחרון המקומות
ביקור מקיף ומעמיק באי המדהים הזה, הגדול ממדינת ישראל פי חמישה ומהווה בית לכ- 320,000 תושבים בלבד. מים חמים בשפע, מעט מאוד כבישים (וגם הם טומנים בחובם חציית נהרות גועשים...), המון כבשים, הרי געש, ספרים וסופרים, וכמובן - הפאפין (תוכי ים) - שהיא הציפור הלאומית הכי מקורית וצבעונית! 

באפריל 2016 הדרכתי טיול ספארי בטנזניה ובאי זנזיבר
הטיול בביצוע החברה הגיאוגרפית.
בטיול זה ביקרנו בשמורות המפורסמות בצפון טנזניה - ארושה, נגורורנגורו וסרנגטי, והתחקנו אחרי מגוון חיות בר בסביבתן הטבעית. ביקרנו גם באחד מכפרי המסאים, שהם מהשבטים הססגוניים והמרתקים באיזור, ואח"כ טסנו ישירות ממנחת בלב שמורת הסרנגטי לאי זנזיבר לביקור מרתק. 

בסוף ינואר 2016 הדרכתי טיול מרתק לפטגוניה, אותו קינחנו במצעד המנצחות בריו דה ז'ניירו
הטיול בוצע ע"י החברה הגיאוגרפית
נחתנו בבואנוס איירס, שזכתה לכינוי 'פאריז של דרום אמריקה', ממנה יצאנו אל איזור האגמים שבדרום, חצינואת הגבול לצ'ילה והדרמנו עד מיצר מגלן. יצאנו לשייט לאי מגדלנה, שהוא ביתם של עשרות אלפי פינגווינים וצפינו בהם בשיא עונת הקינון וגידול הגוזלים. ביקרנו בשמורת מגדלי הפאיינה, בפארק הקרחונים, במפלי האיגואסו משני צידי הגבול, וקינחנו במצעד של שש הלהקות המנצחות בקרנבל המפורסם בעולם בריו דה ז'ניירו. היה שווה!

בנובמבר 2015 הדרכתי את סוכני חברת הביטוח הראל במקסיקו
הטיול בוצע ע"י החברה הגיאוגרפית
בילינו ימים ארוכים במקסיקו סיטי העיר הגדולה והמדהימה: המרכז ההיסטורי, הבסיליקה של גואדלופה, הפירמידות של טאוטיהואקן, אגם סוצ'ימילקו ועוד. אח"כ טסנו למרידה שבחצי האי יוקטן, ביקרנו בלגונת הפלמינגואים המפורסמת ובצ'יצ'ן איצה - עיר המאיה שנכללה בין שבעת פלאי העולם. לקינוח ביקרנו באתר המערות התת קרקעיות ריו סלסטה ובילינו בעיירת הנופש פלאיה דל כרמל. 

באוגוסט 2015 הדרכתי טיול באיסלנד 
הטיול בוצע ע"י החברה הגיאוגרפית
פרטי הטיול המלאים באתר החברה הגיאוגרפית. זהו טיול מקיף, הכולל את מרבית האתרים האטרקטיביים ביותר של האי הגדול והקסום הזה!
לאחר חודש יולי, שהיה גשום וסוער מתמיד, זכינו למזג אוויר נפלא ברוב הזמן ונהננו מהמראות הייחודיים של ארץ הקרח והאש

במאי וביוני 2015 הדרכתי כמה מחזורים של סוכני הביטוח של חברת כלל בקוסטה ריקה ובניו יורק
הטיול בוצע ע"י החברה הגיאוגרפית
ביקרנו בהר הגעש פואס וצפינו בלגונה התכלכלה שבלועו. ישנו למרגלות הר הגעש הפעיל ארנל והתעוררנו כשהחרוט המושלם שלו מזדקר מעל גינת המלון היפהפיה. בילינו כמה ימים על חוף האוקיאנוס השקט וביקרנו בין השאר בשמורת מנואל אנטוניו המפורסמת, שלא איכזבה, ובנהר טרקולס על תניניו העצומים.

במרץ 2015 הדרכתי את סוכני הביטוח של חברת איילון באיי הוואי ובניו יורק
הטיול כלל ביקור באי וואהו, שבירתו הונולולו: ביקרנו בעיר, בחוף וואיקיקי המפורסם, באתר ההנצחה של פרל הארבור ובמרכז הפולינזי. באי הגדול הוואי ביקרנו ב'פארק הלאומי הרי הגעש', ואף טסנו במסוק מעל הקניונים המדהימים שבצפון האי. את הטיול קינחנו בביקור ב'תפוח הגדול' - העיר ניו יורק על מנעמיה. 
הטיול בוצע ע"י החברה הגיאוגרפית

בדצמבר 2014 הדרכתי את קבוצת רובינשטיין במקסיקו ובגואטמלה
בנוסף למוקדי המשיכה הקבועים, כלל טיול זה גם את חגיגות סנטו תומס בצ'יצ'יקסטננגו, גואטמלה, ואת העלייה לרגל הגדולה בעולם - חגה של הבתולה מגואדלופה במקסיקו סיטי .
הטיול בביצוע החברה הגיאוגרפית

באפריל 2014 הדרכתי את קבוצת גליל מערבי למקסיקו וגואטמלה
בטיול זה היכרות מעמיקה עם מקסיקו וגואטמלה. התחלנו במישורי פטן בצפון גואטמלה, לרבות אתר המאיה המפורסם טיקל, המשכנו לאיזור אגם אטיטלן והכפרים סביבו, ואח"כ חצינו את הגבול למקסיקו וביקרנו בסן קריסטובל וסביבתה. משם חצינו את מיצר טאואנטפק לכיוון וואחקה והאתרים החשובים באיזור והעפלנו למקסיקו סיטי, לקינוח הטיול. 
הטיול בביצוע החברה הגיאוגרפית - ברק אפיק

בספטמבר 2013 הדרכתי קבוצת רוקחים בטיול של חברת ניאופארם לטנזניה והאי זנזיבר
הפעם כללו החוויות שלנו מספר עצום של טורפים: אריות, ברדלסים ונמרים, וכן צבועים ותנים. ביקרנו במישורי הסרנגטי, בלוע הנגורונגורו, בשמורת טרנגירה ובקיצור - צברנו עוד ועוד ניסיון בתצפיות על בעלי החיים של הסוואנה האפריקאית. היה גם ביקור מרתק בכפרם של המסאים. 
ביצוע: חברת Life מבית איסת"א

ביולי ובאוגוסט 2013 הדרכתי שני מחזורים של חברת הביטוח איילון בקוסטה ריקה
ביקרנו בהר הגעש פואס, בשמורת מפלי לה פאס, בהר הגעש ארנל וסביבתו, במונטה ורדה וכמובן - בשמורת החוף מנואל אנטוניו. קינחנו בשייט קטמארן לאורך חוף האוקיאנוס השקט ושבנו לעיר הבירה סן חוסה. 
בביצוע חברת Life מבית איסת"א

ביולי 2013 הדרכתי טיול ספארי לקניה 
בטיול זה בילינו בלודג' ייחודי ביער הגשם שעל מורדות הר קניה, ביקרנו את בני שבט הסמבורו ועמדנו בדיוק על קו המשווה. צפינו בעדרים הגדולים של בעלי החיים הנודדים ומצאנו טורפים גדולים, קרנפים והיפופוטמים. 
במהלך הטיול השתמשנו ברכבי שטח מקצועיים ומותאמים לטיול ספארי, וביקרנו גם במפלי תומסון, באיזור השבר הסורי אפריקאי ובשמורות מפורסמות כמו נייבאשה, אגם נקורו ומסאי מארה. 
בביצוע החברה הגיאוגרפית - ברק אפיק 

בפברואר 2013 הדרכתי את קבוצת חיה קוטף למקסיקו ולגואטמלה
הטיול כולל אתרים קלאסיים מרהיבים כמו מקסיקו סיטי, טיקאל, פלנקה, אגם אטיטלן, אנטיגואה ורבים אחרים, וגם מקומות מעניינים וייחודים כמו איזור ורה פאס, קנדלריה, לנקין, סמוק שמפיי, נבאח ועוד. 
בביצוע החברה הגיאוגרפית - ברק אפיק

בדצמבר 2012 הדרכתי את קבוצת אסתי קולטון בטיול ייחודי בברזיל, צ'ילה וארגנטינה 
הטיול בביצוע החברה הגיאוגרפית - ברק אפיק
תכנית הטיול ייחודית, וכוללת ביקור בסלבדור ובריו דה ז'ניירו, בבואנוס איירס, בברילוצ'ה ובאתרים רבים בפטגוניה שאינם כלולים בטיולים אחרים: נבקר בפוטלפו ובפארק הלאומי פואלו, בפויוהאפי ובפארק הלאומי קואלת (הקרחון התלוי), בעיירה קוייקה ובפארק הלאומי סימפסון, וכמובן בעיר פונטה ארנס, בשמורת הפינגווינים, בפארק הלאומי מגדלי הפאיינה ובפארק הקרחונים בארגנטינה. 
בביצוע החברה הגיאוגרפית - ברק אפיק

באוקטובר 2012 הדרכתי קבוצת רוקחים בטיול של חברת נאופארם לקובה, מקסיקו סיטי ולאס וגאס
הטיול בביצוע חברת Life מבית איסת"א