חתונה עם אלוויס: תעשיית החתונות בעיר החטאים
הכתבה נכתבה עבור חוברת 'מטיילים' בנושא לאס וגאס שצורפה לגליון נובמבר 2011 של המגזין מסע אחר מבית מוטו תקשורת
חתונה עם אלוויס: תעשיית החתונות בעיר החטאים
זה היה זריז וענייני: לאחר כמה משפטים שלא זכו לתשומת לבנו המלאה ענינו זה אחר זו: "Yes I do", והוכרזנו כזוג נשוי לכל דבר ועניין. זה קרה בלאס וגאס, "עיר החטאים", וגם עשר שנים אחרי, גורר אזכור זה כמעט תמיד את אותה שאלה: "התחתנתם עם אלוויס?". לא. התחתנו בחתונה אזרחית פשוטה, מהירה וזולה, בבית העירייה, בנוכחות כמה עדים מהמשפחה, בסנדלים ובמכנסיים קצרים. הענייניות הזו היא בדיוק הסיבה שלאס וגאס נחשבת לבירת החתונות העולמית, ומציגה מדי שנה מספרים כמעט בלתי נתפסים של זוגות הבוחרים להתחתן בה.

בעיר מבקרים כ-37 מיליון איש בשנה, ומעיון קצר בפרסומי המחוז עולה כי כ-120 אלף מתוכם עושים זאת כדי להתחתן. מייקל ג'ורדן, בריטני ספירס וכמובן אלוויס פרסלי הן רק דוגמאות ספורות למפורסמים שהתחתנו בעיר, שתושביה טוענים: "מה שקורה בוגאס נשאר בוגאס, חוץ מהחתונות". העיר, המפורסמת כל כך בתעשיית ההימורים, ולא פחות מכך בתעשיית הכנסים הבינלאומית, נהנית מהפן הכלכלי של תעשיית החתונות, המגלגלת כ-85 מיליארד דולר בשנה. בחיפוש באינטרנט תוכלו למצוא כמעט כל דבר העולה על הדעת, כולל רשימה אינסופית של כנסיות המקיימות טקסי חתונה, רשימת הנחיות מסודרת ומגוון אדיר של חבילות חתונה, כולל כל השירותים הנלווים. תוכלו לבחור בין אירוע אינטימי, רומנטי ורגוע לבין הרעיונות הייחודיים ביותר, שלא לומר המשוגעים והחריגים ביותר. בלאס וגאס הכל אפשרי: חתונה בסגנון צבאי, חתונה תוך כדי טיסה במסוק מעל הסטריפ, חתונה על גונדולה, על גב סוס, ובקיצור - השמים הם הגבול (עד שיציעו גם חתונה בחלל). עשרות חברות מציעות (כמעט) כל דבר שתרצו, מעוגת חתונה נטולת גלוטן ועד חתונות נושא כמו הארלי דיווידסון, האחים בלוז, רוק'נרול, פיראטים, גנגסטרים, וודסטוק, סגנון מצרי, ויקטוריאני, ואפילו חתונה בבית קברות.
למה דווקא לאס וגאס? חוקי מדינת נוודה מאפשרים חתונה פשוטה, מהירה וזולה. אין צורך בהכנות מראש, בבדיקות דם (כפי שדורשות מדינות אחרות בארצות הברית) ובהמתנה בין הרישום לטקס עצמו. צריך לשלם את האגרה (60-55 דולר, במזומן בלבד), לדאוג לעד אחד בלבד, לטבעות נישואין, וכמובן - למישהו שיסכים להתחתן אתכם. חיפוש באינטרנט "חתונה בלאס וגאס" יוביל לאינספור אתרים רלוונטים. לדוגמה: www.lasvegasweddings.com
נעם סגן-כהן - גיאוגרף. מוביל טיולים לאמריקה הלטינית ומזרח אפריקה ומרצה www.noam-ways.com