מקסיקו וגואטמלה - אוק. 2022
מכתב תודה שהוקרא בערב סיום הטיול, מאת אירית ואמיר ירון

לנועם היקר, 
לאחר שבועיים בהדרכתך במקסיקו ובגואטמלה, זכיתי להגשים את חלומי - לנסוע לטיול בהדרכתך, לאחר ששמעתי הרצאות בזום.
ואכן - לא טעיתי בבחירתי ולמזלי אמרי בן זוגי הצטרף אלי!
לא תכננתי להגיע ליעד זה ורק בזכותך הגעתי לשתי מדינות מרתקות ומעניינות!
הכרתי מדריך במיטבו, שופע ידע, בקיא בכל פרט ורפט, ידען בתחומו ומתעדכן בכל מידע אפשרי, אפילו בנעשה ב- 24 השעות האחרונות להדרכה. אתה בעל ידע עשיר בתחום התרבותי, ההיסטורי, הארכיאולוגי, הטבע, החי והצומח, ומה לא???
אתה מעביר נושאים באופן מרתק, נהיר ומעניין כמו סיפור מתח, כך שגם אם הנושא 'משעמם' - אתה מצליח להעבירו בצורה מאורגנת ומסקרנת, בורר את מילותיך באופן מדויק ונהיר. 
אך עבורי, וזה החשבו, מעבר להיותך ידען גדול, הדבר הנפלא הוא אישיותך! כשמך כן אתה, נעם, נעים הליכות! אנושי וצנוע, מתחשב, אכפתי, דאגן, סבלני, קשוב ומכיל, ומאידך אתה יודע להיות אסרטיבי במקומות הנכונים. אמרת ש'באת לעבוד', ואכן עבדת ללא הרף, גם כשחשת ברע. דאגת בקבוצה לכל פרט, לכ מחסורנו והיית קשוב לכל בקשותינו וכמו שאמרת "בשביל זה אני פה". 
שיתוף הפעולה עם המדריכים המקומיים היה מלא כבוד הדדי, הקשבה ורצון כן שאנו כקבוצה נקבל את הטוב ביותר. לא חסכת בשום תחום. 
נעם, היה לנו טיול מרתק ומעניין, לעתים מתיש, אך הצלחת להעשיר את עולמנו בנושאים מגוונים ומעניינים. זכינו בך כמדריך1 תודה מקרב לב!
בהזדמנות זאת ברצוני להודות לכל חברינו בקבוצה, שהיו נפלאים ומופלאים. כל אחד תרם מאישיותו, מעוצמתו, מנוכחותו, והרצון שלכולנו יהיה נעים בתוך הקבוצה. ואכן, הייתה התחשבות וקירבה רבה האחד עם השני. תודה לכל אחת ואחת מכם שזכינו להכיר
אוהבת ומעריכה אירית ירון, וכמובן אמיר שותף לכל הכתיבה