איסלנד - ארץ נופי הפרא
מסע בנופיו הייחודיים של האי המרתק, בינות לקרחונים, גייזרים, מעיינות חמים, הרי געש, סוסים גזעיים ותוכיי ים. מעיר הבירה השוקקת רייקיאויק, דרך האתרים התיירותיים ברחבי האי ועד לכפרים הנידחים שבינות לפיורדים. באיסלנד חיים כיום רק כ- 320,000 תושבים,..
חמשת הגדולים
על חמש חיות גדולות, רובי צייד ומצלמות
במשך שנים רבות, מושא נפשם של ציידים ברחבי יבשת אפריקה היו ועודן חמש חיות, לאו דווקא גדולות בגופן, אך כאלה המספקות אתגר גדול עבור הציידים. עם התפתחות התיירות באפריקה, ובעיקר תיירות הספארי, הפכו חיות אלה גם למושא נפשם של התיירים, החמושים במצלמות,..
מסע בין שני איים - ניו זילנד
שני האיים העיקריים של ניו זילנד שונים זה מזה בתכלית: באי הצפוני ריכוזי אוכלוסיה, מאורים, הרי געש וגייזרים, ואילו באי הדרומי קרחונים, פיורדים, עולם חי מופלא, מעט מאוד תושבים והרבה הרבה כבשים.
השם ניו זילנד (ל' בצירה ולא בפתח, כפי שהוגים רוב הישראלים....) מעלה ברבים מחשבות על גן עדן פסטורלי, מיליוני כבשים, הרים מושלגים וקרחונים. מסתבר שלמרות ההצדקה לרשימה מכובדת זו, סובלת מדינה זו גם מבעיות לא פשוטות בתחום שמירת הטבע. בעלי..
הברווזן בבית האופרה
מסע בן 6,500 ק
גודלה של יבשת אוסטרליה אינו נתפש ! במהלך המסע עליו אספר בהרצאה זו, נעבור יחדיו אלפי ק"מ, ונחצה איזורים שונים לחלוטין זה מזה. נתחיל ביער הגשם הטרופי של צפון מזרח היבשת, שבו נפגוש צמחיה אופיינית, את עוף הקזואר המוזר וגם שטחי גידול נרחבים של..
גבוה מעל הים השחור
טיול מרתק לאורך רכס הפונטוס בצפון מזרח טורקיה ומשני צידיו. בינות לבתי הקיץ של תושבי ההרים ופריחת שושנת האלפים נפגוש מנזר עתיק בלב ארץ מוסלמית, קוטפות תה, דובים, כוורות דבש ועוד.
גם טרם ההידרדרות ביחסי ישראל-טורקיה קשה היה להגדיר את צפון מזרחה של המדינה העצומה הזו כאיזור מתויר. הכל יחסי, כמובן: מספר התיירים הישראלים שפקדו את חופי מערב טורקיה היה עצום, לעומת אלה שהטריחו עצמם להגיע לחופי הים השחור, ולטייל במחוזות שהחלו..
נצא לאוגנדה כדי לבדוק האם גם בחלוף מאה שנים, אמרתו של וינסטון צ'רצ'יל עדיין נכונה. נתחקה אחר גורילות ההרים הנדירות, נבקר בטרמינל של אנטבה וננסה להבין את גחמותיו של אידי אמין.
מטרתי העיקרית בכניסה לאוגנדה מהגבול היבשתי עם קניה השכנה, היתה הביקור בשמורת בווינדי והצפייה בגורילות ההרים. לאחר הביקור, שזימן לי את אחת החוויות העוצמתיות ביותר בטיולי, המשכתי וגיליתי כי יש משהו באמרתו של צ'רצ'יל... כישראלי, חשוב..
טנזניה - הרבה יותר מספארי
מרחבי הסוואנה האפריקאית מספקים למבקר חוויה מרוכזת הכוללת תופעות טבע מרתקות, עדרי בעלי חיים עצומים ושבטים מקומיים המקיימים אורח חיים מסורתי.
מזה שנים מספר מהווה טנזניה תחליף ראוי לקניה, שמספר התיירים המגיעים אליה צנח משמעותית עקב פיגועי הטרור והמהומות שאירעו בה בשנה שעברה. תיירות הספארי בחלקה הצפוני של טנזניה מפותחת מאוד, והמרכז הגדול הוא בעיר ארושה, הסמוכה לשדה התעופה קילימנג'רו...
רכיבה בעולם אחר - האי מדגסקר
סיפורו של האי שהוא ביתם של המלגשים, הלמורים, עצי הבאובב, הווניל ועוד מגוון אדיר של צמחים ובעלי חיים. עשרה ימי רכיבה באי הענק שבאוקיאנוס ההודי המחזירים אותנו עשרות שנים לאחור.
ימי הרכיבה באי מדגסקר והחוויות שסיפקו היו חווייה בלתי נשכחת ואולי גם חד פעמית. השילוב בין תחביב הרכיבה על אופני הרים לבין חלום הילדות הישן להגיע לאי מדגסקר היה פשוט מושלם. הוסיפו את העובדה כי נפלה בחלקי הזכות לטייל באיזוריו הפחות מטוילים של..