גילוי נאות
פרדיננד מגלן והמסע הראשון להקפת העולם
זהו סיפור מדהים, המשלב חדשנות, נועזות, אמונה ודבקות במטרה עם הרפתקאות מסמרות שיער, התמודדות קשה עם איתני הטבע ומאבק בלתי פוסק בין רב החובל ומוביל המסע לבין אנשי צוותו. על מסעו של פרדיננד מגלן לאיי התבלינים..
בצעדי ענק
על צבי היבשה הגדולים בעולם
מבט מרתק על בני סדרת הצבים בכלל, ועל הענקים שבהם בפרט. נצא בעקבות צבי הענק המסתובבים באיי האוקיאנוס ההודי ובאיי גלפגוס שבאוקיאנוס השקט, ונכיר את סיפורם: לאיזה גיל הם מגיעים? מהו משקלם האמיתי? מיהו ג'ורג'..
שבעת המופלאים
על הקמפיין הגדול בעולם לבחירת שבעת פלאי עולם הטבע. האם ייבחר גם ים המלח שלנו כאחד משבעת פלאי עולם הטבע ? ומיהם המועמדים האחרים?
בתאריך הסמלי 07.07.07 הוכרזו ברוב פאר והדר בליסבון, פורטוגל, שבעת פלאי העולם החדשים. המיזם של השוויצרי ברנרד וובר הגיע להיקף מדהים, וכלל בסופו של דבר כמאה מיליון מצביעים. למעלה מאלפיים שנה לאחר הרשימה..
על גחונך תלך - עולם הזוחלים
מסע מופלא אל עולמם המרתק של בני מחלקת הזוחלים
עבור רבים, מהווים הזוחלים מקור לרתיעה, ואף לגועל, אך האם מוצדקות תחושות אלה? הסיפור התנכ"י שבו אפתח, מספק תשובה אחת אפשרית ליחסו של האדם לזוחלים. כבר בפרק השלישי של ספר בראשית כתוב:  "...ויאמר..
יונקים שונים ומשונים
על המיוחדים והחריגים שבמחלקת היונקים: זעירים וענקים, מעופפים, דואים וצוללים, מטילי ביצים, חסרי פרווה, שוכני מדבר, חובבי שלג והרבה נוספים.
כולנו מוקפים יונקים. אנו בעצמנו שייכים לסדרת הפרימטים, שהיא חלק ממחלקת היונקים. הכלב של השכן הוא יונק, וכך גם חיות משק רבות, הלוויתן, העטלף ועוד רבים רבים המוכרים לכולנו. בהרצאה זו נבין מהם המכנים המשותפים..
למה הזברה לובשת פיג'מה?
הונאה, חיזור, הסוואה ואזהרה בקרב צמחים ובעלי חיים בארץ ישראל וברחבי העולם. דוגמאות מרהיבות לתחפושות שסיפק הטבע ליציריו.
אנו מתחפשים בחג פורים ולאחרים ברחבי העולם יש שלל הזדמנויות לעשות זאת, אך בעולם הטבע אין צורך באירוע מיוחד כדי להתחפש. למען האמת, כסות הגוף של רבים מבעלי החיים היא למעשה תחפושת קבועה, המספקת להם שירות..
תשעה קבין של אופי
סיפורם של בני הדת הצעירה בעולם - הבהאים, מהוצאתו להורג של ה
ישראל היא המרכז העולמי של בני הדת הבהאית, אך איזה מהאתרים השונים נחשב הקדוש ביותר עבורם? האם זו חיפה, עם כיפת הזהב המפורסמת והוותיקה או שמא מדובר בעכו, שבה קבור מייסד הדת? בדת עצמה יש לא מעט מסתורין..
אל הבלתי נודע
בעקבות מגלי העולם והחוקרים הגדולים בהיסטוריה: נצא אל התבלינים במזרח ובמזחלות שלג אל הקוטב, נחצה את מיצר מגלן ונשוט סביב היבשת השחורה, נעפיל לפסגת האוורסט ונשוטט במרחבי החלל.
ההרצאה עוסקת בתקופה הקרויה 'עידן התגליות', שבמהלכה הלך כדור הארץ והתגלה לאדם. רבים יצאו למסעות גילוי מסוכנים והרפתקנים, ורבים גם לא שבו מהם. בל נשכח שהפיתוחים הטכנולוגיים שהם נחלת ההרפתקנים של..
צ'ארלס דארווין וההרפתקה על ה'ביגל'
מסע ביוגרפי מרתק בעקבות חוקר הטבע הרשמי של ספינת הוד מלכותו ה'ביגל'. סיפורו של נער פוחז ואספן חיפושיות חובב שכתב את 'מוצא המינים' והיה לאבי תורת האבולוציה
כמעט כל אדם ברחבי תבל יאמר לכם כי דארווין הוא אבי תורת האבולוציה. מעטים בלבד יודעים לספר על חייו של מי שאיבד את אמו בגיל צעיר ולא התעניין כלל בלימודים. בגיל 22 קיבל צ'ארלס הצעה שעתידה לשנות את חייו..
ארבעה עשר פלאי תבל
משבעת פלאי העולם העתיק, שמהם נותר רק אחד, ועד השביעייה המודרנית, שנבחרה ב- 07.07.07 ע
גם השוויצרי שהגה ויזם את בחירתם המחודשת של פלאי תבל לא פילל כי המיזם יגיע להיקף כה גדול. במהלך שנים ארוכות הלכו והצטברו באתר האינטרנט שפתח מליוני הצבעות למועמדים רבים לתואר שבעת פלאי תבל. חוקי המשחק נכתבו..