האי מדגסקר שבאוקיאנוס ההודי הוא אי ענק הכולל תנאי אקלים מגוונים ועולם חי וצומח ייחודיים, וגם שלטון מושחת, כריתת יערות והרבה צרות אחרות. הכתבה נכתבה עבור המגזין ברוח גלילית והתפרסמה בינואר 2011
השם מדגסקר מתקשר בזיכרונם של רוב האנשים לסרט האנימציה המפורסם שיצא לאקרנים ב- 2005. הסרט מביא את סיפורם של אלכס האריה, היוצא עם שניים מחבריו מגן החיות של ניו יורק בעקבות מרטי הזברה, שנמלט מן הגן. יחד עם מלמן הג'ירף וגלוריה ההיפופוטמית,..
סיפורן של ארבע ערי הבירה של גואטמלה. הכתבה נכתבה עבור המגזין "מסע אחר" מבית מוטו תקשורת והתפרסמה בגיליון 212 - מאי 2009
רעש האדמה שהתחולל באיטליה בחודש אפריל הזכיר עד כמה שבריריות ובנות חלוף הן ערים מעשה ידי אדם מול כוחו של הטבע. בגואטמלה, למשל, הועתקה עיר הבירה שוב ושוב. נעם סגן-כהן ביקר בארבע ערי הבירה של גואטמלה, שבסיפורן עוברת ההיסטוריה שלה כחוט השני כתב..
דו"ח מצב: שנה לרעש האדמה הנורא בהאיטי. הכתבה נכתבה עבור המגזין "מסע אחר" מבית מוטו תקשורת והתפרסמה בגיליון מספר 232 - ינואר 2011.
לרגל שנה לאסון בהאיטי, סקירת המצב במדינה הענייה ביותר בחצי הכדור המערבי דרך עיניהם של מתנדבי ארגוני הסיוע הישראלים הפועלים במדינה. תשומת הלב הציבורית והתקשורתית מזמן אינה ממוקדת בהאיטי, אך הסיוע שמעניקים הארגונים השונים הוא חיוני מאין כמוהו..
סוף לבלאגן - מיון מסודר של מחלקת היונקים על משפחותיה, סוגיה ומיניה
מחלקת היונקים החלה להתפתח בסוף הטריאס ובתחילת היורה, לפני כ- 180 מיליון שנה, מקבוצת זוחלים בשם Therapsida. לפני כ- 70 מיליון שנה, בתקופת הקנוזואיקון, החלה התפצלות גדולה, והופיעו משפחות וסוגים רבים חדשים, חלקם קיים עד היום. כיום קיימים כ- 5600..
מסע בין שני האיים הוא עולם מרתק של נופים, מים, בעלי חיים ייחודיים והרבה הרבה ספורט אתגרי
השם ניו זילנד מעורר ברוב האנשים מחשבות על טיול במקום מרוחק ופסטורלי, ועם זאת גם מעלה את האדרנלין בדם עקב האפשרויות הרבות שמספקת מדינה זו בתחום הספורט האתגרי. ניו זילנד כוללת שני איים מרכזיים, הקרויים בשמות המקוריים "האי הצפוני" ו"האי הדרומי",..
מסע קובני בעקבות הגידול החקלאי החשוב - הכתבה נכתבה עבור המגזין "מסע אחר" מבית מוטו תקשורת והתפרסמה בגיליון 229 - אוקטובר 2010
גבי כפוף ואני נשען קדימה ומתאמץ לדחוף את יצול העץ הארוך לקול צהלות חברי הקבוצה. רעשי פצפוץ ומעיכה נשמעים מקרביה של מכונת הברזל הכבדה שבמרכז ואני ממשיך לסוב במעגלים גדולים, מניע את גלגלי השיניים הישנים. החום והלחות אינם מטיבים עימי, ואני מדמיין..
על צייד אריות ביבשת אפריקה. הכתבה נכתבה עבור המגזין
לפני 12 שנים שודר בטלויזיה הבריטית סרט שהעלה על סדר היום הציבורי את נושא גידול האריות למטרות צייד בדרום אפריקה. היה זה פרק בסדרה The Cook Report, שעסקה בחשיפת מחדלים ופשעים שונים ברחבי העולם. רוג'ר קוק וצוותו נודעו כמי שלא נרתעו מעימות..
ירוק עולה - על המגמה הגוברת והולכת של תיירות אקולוגית ברחבי העולם ומשמעותה
"העתיד של הילדים שלי תלוי בתיירים שיגיעו לכאן בגלל הגורילות". כך סח לי מילטון, הגשש המקומי שפילס את דרכנו במעלה יער הגשם העבות של רכס הרי וירונגה, בדרך לפגישה מרתקת, ייחודית ונדירה עם גורילות ההרים. רק שנים ספורות לפני כן, בשנת 1993, הוקם הפארק..
אז כדור הארץ מתחמם או לא? בגללנו או אין לנו יד ורגל בעניין?
האם אנו צועדים במהירות לקראת עולם ללא קרחונים? האם תתממשנה בקרוב תחזיותיהם של המדענים באשר להתחממות כדור הארץ, ובעקבותיהן המסה נרחבת של הקרחונים, עליית מפלס הים והשלכות רבות נוספות על המערכות האקלוגיות הגלובליות? למען האמת, הדעות בעניינים..
לאחר בחירתן של נשים להנהגת צ'ילה וארגנטינה
בשנים האחרונות נבחרו שתי נשים לתפקיד הרם ביותר בשתיים מהמדינות החזקות באמריקה הלטינית. בתחילת 2006 היתה Verónica Michelle Bachelet Jeria לנשיאה הראשונה שנבחרה בצ'ילה, ובסוף 2007 היתה זו Cristina Fernández de Kirchner, שהחליפה את בעלה נסטור..
לא רק ספארי - מה עוד מציע החלק הצפוני של טנזניה למבקר?
חלקה הצפוני של טנזניה מושך אליה מטיילים רבים מזה מספר שנים, והיא הפכה ליעד המועדף על רבים מהמבקרים במזרח אפריקה. לאחר פיגועי הטרור בקניה, שמשכה אליה בעבר יותר ממיליון תיירים בשנה ירד מספר התיירים שם באופן משמעותי, ורבים החליטו לטייל בטנזניה,..