ניו זילנד
מסע בין שני האיים הוא עולם מרתק של נופים, מים, בעלי חיים ייחודיים והרבה הרבה ספורט אתגרי
השם ניו זילנד מעורר ברוב האנשים מחשבות על טיול במקום מרוחק ופסטורלי, ועם זאת גם מעלה את האדרנלין בדם עקב האפשרויות הרבות שמספקת מדינה זו בתחום הספורט האתגרי. 
ניו זילנד כוללת שני איים מרכזיים, הקרויים בשמות המקוריים "האי הצפוני" ו"האי הדרומי", ושטחה הכולל יותר מ- 268,000 קמ"ר, כלומר בערך פי 13 משטח מדינת ישראל. בכל השטח העצום הזה מתגוררים כיום רק כארבעה ורבע מיליון תושבים, רובם באי הצפוני. 
רוב התיירים מבלים חלק ניכר מזמנם באי הדרומי, המספק אינספור אפשרויות לטיולי הליכה (טראקים) בנופים מדהימים של פסגות מושלגות, נהרות, קרחונים, אגמים ובקיצור – המון מים. העונה המתאימה לטיול היא עונת הקיץ בניו זילנד, כלומר החודשים נובמבר עד פברואר, אך יש לזכור כי גם בעונה זו יורדים גשמים, ואפילו הרבה, והטמפרטורות עשויות להיות מקפיאות, במיוחד באיזורים ההרריים הגבוהים. 
ניו זילנד נחשבת אחת המדינות הצעירות בעולם מבחינת ההתיישבות האנושית, שכן ראשוני המתיישבים היו מאורים שהגיעו לאיים רק לפני כאלף שנה. המגלה ההולנדי אבל טסמן הגיע לאיים רק ב- 1642 אך מיהר לעזוב, ואילו ג'יימס קוק מיפה את האיים ב- 1769, והביא לתחילת התיישבות בריטית משמעותית. 
ניו זילנד היתה המדינה הראשונה בעולם שהעניקה זכות בחירה לנשים כבר ב- 1893, וכיום היא מדינה מפותחת ומערבית לחלוטין, המספקת תשתית תיירותית ברמה גבוהה. 
אז אם אתם בעניין של תרמיל על הגב, אוהל, ביגוד חם ואוכל לכמה ימים – זה המקום בשבילכם. חובבי האקסטרים ימצאו כאן הכל: מקפיצת בנג'י, דרך ראפטינג, צניחה חופשית, גלשני רוח ומצנחי רחיפה ועד ענפי ספורט שהומצאו כאן כמו זורבינג – שהוא כדור ענק המתגלגל במורד העמק כשאתם שוכבים בתוכו!
למה אתם מחכים?

קטע זה נכתב עבור העיתון משתחררים שפורסם בפברואר 2010, וכלל גם צילומים רבים שלוו בהסברים מפורטים